Ładowanie
strony...
Centrum Certyfikacji Jakości
Centrum Metrologii im. Zdzisława Rauszera
Documaster Event Cloud
Bitdefender 2
Kaspersky Endpoint Security Cloud
Oponeo.pl
Berendsen Textile Service Sp. z o.o.
ilość produktów: suma zamówienia: koszty dostawy:
22 marzec 2017
Relacja

XII Konferencja Naukowa - Multimedia w Biznesie i Zarządzaniu

termin: 22.03.2017 - 24.03.2017 lokalizacja: Koszęcin, Zamkowa 3 objekt: Kompleks Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie organizator: Instytutu Informacyjnych Systemów Zarządzania, Wydział Zarządzania, Politechnika Częstochowska uczestnicy: 66
RE-82
0 komentarzy

Podsumowanie

W dniach 22-24 marca 2017 roku w Koszęcinie odbyła się XII Konferencja Naukowa „Multimedia w biznesie i zarządzaniu”, zorganizowana przez Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa Oddział w Częstochowie oraz Instytut Informacyjnych Systemów Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Relacja wideo

Sprawozdanie

W dniach 22-24 marca 2017 roku w Koszęcinie odbyła się XII Konferencja Naukowa "Multimedia w biznesie i zarządzaniu", zorganizowana przez Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa Oddział w Częstochowie oraz Instytut Informacyjnych Systemów Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Patronat nad konferencją objął Zarząd Główny Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa w Warszawie, a patronat honorowy - Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk.

Konferencja była kontynuacją spotkań nauki i biznesu z cyklu "Multimedia w Zarządzaniu", które zostały zapoczątkowane w marcu 1999 r. Celem cyklicznie organizowanej konferencji jest wymiana doświadczeń nt. teorii i praktyki zarządzania współczesnymi organizacjami, w szczególności prezentacja technik i technologii multimedialnych, usprawniających prowadzenie działań gospodarczych i edukacyjnych.

Tematyka konferencji obejmowała między innymi takie zagadnienia jak: budowanie wartości organizacji w społeczeństwie informacyjnym, ewolucja w zarządzaniu przedsiębiorstwem, zarządzanie informacją i wiedzą, organizacje wirtualne i uczące się, technologie informacyjne w korporacjach globalnych, multimedialne technologie informacyjne, IT w korporacjach globalnych, sztuczna inteligencja w systemach wspomagania decyzji, biznes elektroniczny, systemy Business Intelligence w analizie procesów biznesowych, rozwiązania innowacyjne i transfer technologii, systemy obsługi finansowej w funkcjonowaniu organizacji, systemy informatyczne w logistyce.

Konferencję otworzył jej Przewodniczący - prof. dr hab. inż. Leszek Kiełtyka. Przewodniczącym Komitetu Naukowego (podobnie jak we wszystkich wcześniejszych edycjach konferencji) był prof. dr hab. inż. Krzysztof Zieliński z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Po uroczystości rozpoczęcia konferencji referat plenarny nt. "Kształtowanie wiedzy w procesie studiowania" przedstawił prof. dr hab. inż. Ryszard Barcik z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Na podstawie nadesłanych na konferencję artykułów wydane zostały dwie prace zbiorowe:

1. "Wybrane zagadnienia zarządzania współczesnymi przedsiębiorstwami" - pod redakcją naukową Profesora Leszka Kiełtyki oraz Pawła Kobisa,

2. "Techniki i technologie wspomagające funkcjonowanie przedsiębiorstw" - pod redakcją naukową Profesora Leszka Kiełtyki oraz Adama Sokołowskiego.

Stanowiły one kanwę do wymiany poglądów oraz dyskusji w ramach pięciu, przewidzianych przez organizatorów sesji naukowych:

1. Zarządzanie informacją i wiedzą w przedsiębiorstwach.

2. Aspekty zarządzania i doskonalenia działalności przedsiębiorstw (część 1).

3. Aspekty zarządzania i doskonalenia działalności przedsiębiorstw (część 2).

4. Bezpieczeństwo przetwarzania informacji i aspekty promocji działalności organizacji w przestrzeni sieciowej.

5. Czynniki technologiczne kreujące rzeczywistość gospodarczą.

Konferencja łączyła naukę z biznesem poprzez dyskusyjną formę sesji naukowych, rozdzielanych wystąpieniami przedstawicieli biznesu. W trakcie sesji biznesowej przedstawiono cztery referaty: "Kaspersky DDoS Protection (KDP)" (referat przedstawił Jacek Chmielewski z firmy Kaspersky Lab Polska), "Technologie mobilne o zwiększonej wytrzymałości - zastosowanie" (referat przedstawił Bogusław Foszmanowicz z firmy BMF Centrum Specjalistycznego Sprzętu Mobilnego), "Inteligentne suwnice - innowacja oparta na technologii informacyjnej" (referat przedstawiła Ewelina Klizner-Ciszkiewicz - z firmy GH Cranes&Components). Z kolei Tomasz Walasek z Politechniki Częstochowskiej zaprezentował tematykę zastosowania robotów w edukacji.

W trakcie konferencji odbyło się również Posiedzenie Prezesów Oddziałów Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa.

Patronat medialny nad konferencją objęły: miesięcznik TNOiK "Przegląd Organizacji", kwartalnik naukowy "Zarządzanie Jakością" oraz Telewizja Orion w Częstochowie.Ogółem w konferencji wzięło udział 66 uczestników. Sesje naukowe, sesja biznesowa oraz Posiedzenie Prezesów Oddziałów Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa odbywały się w salach Pałacu w Koszęcinie.

Pliki do pobrania lub linki

Monografia

Redaktor: Patrycja Małek

Strona internetowa wydarzenia

Komentarze

0
Aby dodawać komentarze musisz .
Brak komentarzy

Promocja

Roleski
Rodzinna firma ze 100% polskim kapitałem, jej strategia jest nierozerwalnie związana z dbałością o jakość i bezpieczeństwo produktów.
Bitdefender 1
Wybierz program Bitdefender 2018 i zyskaj najlepszą ochronę przed wszystkimi cyber-zagrożeniami. Jest z nami pond 500 milionów użytkowników.
Ten serwis używa plików cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na używanie plików cookies i akceptację  Polityki prywatności.
2018 © Polski Instytut Jakości. All Rights Reserved