Ładowanie
strony...
Documaster Event Cloud
Bitdefender 2
Polski Komitet Normalizacyjny
Oponeo.pl
Centrum Metrologii im. Zdzisława Rauszera
Kaspersky Endpoint Security Cloud
Berendsen Textile Service Sp. z o.o.
Centrum Certyfikacji Jakości
ilość produktów: suma zamówienia: koszty dostawy:
11 maj 2016
Relacja

Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym. Jak podążać za trendami i spełniać wymagania?

termin: 11.05.2016 lokalizacja: Warszawa, ul. 17 Stycznia 32 objekt: Hotel Gromada Warszawa Lotnisko organizator: StatSoft Polska Sp. z o.o. uczestnicy: 100
RE-59
0 komentarzy

Podsumowanie

Dobiegła końca V edycja konferencji. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z normami i wytycznymi dotyczącymi cyklu życia walidacji i okresowych przeglądów jakości produktów oraz praktycznym podejściem do ich spełnienia w codziennej pracy.

Relacja wideo

Sprawozdanie

Dobiegła końca piąta już edycja konferencji z cyklu „Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym”. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z normami i wytycznymi dotyczącymi cyklu życia walidacji i okresowych przeglądów jakości produktów oraz praktycznym podejściem do ich spełnienia w codziennej pracy. W nowym podejściu do kwalifikacji i walidacji kluczowe znaczenie ma poznanie procesu i produktu poprzez identyfikację i kontrolę zmienności, zarządzenie ryzykiem oraz zasada ciągłego doskonalenia.

Inną kwestia jest efektywne wdrożenie zarządzania wiedzą podczas całego cyklu życia produktu, polegające na stworzeniu zintegrowanego, usystematyzowanego podejścia do zbierania, analizowania, przechowywania i udostępniania informacji (danych) związanych z produktami, procesami wytwarzania i komponentami. To jeden z podstawowych celów Farmaceutycznego Systemu Jakości, co ma swoje odzwierciedlenie zarówno w rekomendacjach ICH, jak i wytycznych EMEA.

Ważnym wydarzeniem konferencji było ogłoszenie wyników konkursu na Case Study związane z wykorzystaniem oprogramowania Statistica. Nagrodę w postaci tabletu Dell odebrała Pani Dorota Osiecka z firmy Gedeon Richter, która podczas konferencji podzieliła się swoim doświadczeniem w wykorzystaniu Platformy Badań Stabilnościowych. W kontekście praktycznego wykorzystania narzędzi z rodziny Statistica niezwykle interesujące było wystąpienie reprezentujących Adamed Sp. z o.o. Pań Leny Wójcik oraz Katarzyny Sulikowskiej, które zaprezentowały zagadnienie oceny podobieństwa profili uwalniania. W swoich wystąpieniach prelegenci umiejętnie łączyli praktyczną znajomość specyficznych zagadnień dotyczących przemysłu farmaceutycznego z szeroką znajomością metod statystycznych oraz oprogramowania Statistica. Wystąpienia Pań Doroty Osieckiej, Katarzyny Sulikowskiej oraz Leny Wójcik spotkały się z aplauzem uczestników seminarium.

Przyjemnym akcentem spotkania były również momenty uhonorowania wybranych partnerów i użytkowników oprogramowania StatSoft Polska. Zgromadzeni goście nagrodzili brawami zarówno nagrodzoną w konkursie Case Study Statistica Dorotę Osiecką z Gedeon Richter, lecz także firmy wyróżnione za wieloletnią współpracę. Nagrody i wyróżnienia wręczał osobiście prezes StatSoft Polska Jacek Jakubowski. W imieniu Polfy Tarchomin – uhonorowanej wyróżnieniem za systematyczne krzewienie wiedzy i rozwój kompetencji analitycznych wśród pracowników – nagrodę odebrała Pani Agnieszka Bartoszuk. Z kolei ZF Polpharma S.A. wyróżniono za kreatywne podejście w wykorzystaniu narzędzi analitycznych. Swoimi doświadczeniami we wdrażaniu dostarczonego przez StatSoft Polska zintegrowanego systemu SPC z uczestnikami konferencji podzielił się Pan Adam Jurczyński – kierownik projektu, który uczestniczył w wydarzeniu za pośrednictwem wideokonferencji.

Monografia

Redaktor: Monika Frankowska

Strona internetowa wydarzenia

Komentarze

0
Aby dodawać komentarze musisz .
Brak komentarzy

Promocja

Polski Klub Jakości
Zapraszamy do Polskiego Klubu Jakości, którego inicjatorem powstania i patronem jest "Zarządzanie Jakością". Dzielimy się użyteczną wiedzą!
Roleski
Rodzinna firma ze 100% polskim kapitałem, jej strategia jest nierozerwalnie związana z dbałością o jakość i bezpieczeństwo produktów.
Bitdefender 1
Wybierz program Bitdefender 2018 i zyskaj najlepszą ochronę przed wszystkimi cyber-zagrożeniami. Jest z nami pond 500 milionów użytkowników.
Oponeo
Oferujemy bogaty wybór opon letnich, zimowych oraz całorocznych. U nas znajdziesz opony na każdy sezon do niemal każdego typu pojazdu.
Ten serwis używa plików cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na używanie plików cookies i akceptację  Polityki prywatności.
2018 © Polski Instytut Jakości. All Rights Reserved