Ładowanie
strony...
Polski Komitet Normalizacyjny
Oponeo.pl
Centrum Metrologii im. Zdzisława Rauszera
Documaster Event Cloud
Berendsen Textile Service Sp. z o.o.
Bitdefender 2
Centrum Certyfikacji Jakości
Kaspersky Endpoint Security Cloud
ilość produktów: suma zamówienia: koszty dostawy:
11 maj 2016
Relacja

II Konferencja Service Process Improvement Network

termin: 11.05.2016 - 12.05.2016 lokalizacja: Kraków, św. Filipa 17 objekt: Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie organizator: Stowarzyszenie Service Process Improvement Network uczestnicy: 120
RE-61
0 komentarzy

Podsumowanie

W dniach 11-12 maja w budynkach Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie odbyła się II Konferencja Service Process Improvement Network. Konferencja objęta była patronatem kwartalnika naukowego "Zarządzanie Jakością". Eksperci z czołowych firm usługowych przez dwa dni dzielili się swoim doświadczeniem i umiejętnościami.

Relacja wideo

Sprawozdanie

Osoby zajmujące się tematyką ciągłego usprawniania w produkcji mają wiele konferencji w Polsce z których mogą wybierać, osoby zajmujące się tym tematem w usługach i biurze nie mają już tak szerokiego wyboru. Stowarzyszenie SPIN postanowiło zapełnić tę lukę.

W dniach 11-12 maja w budynkach Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie odbyła się II Konferencja Service Process Improvement Network. Konferencja objęta była patronatem kwartalnika naukowego "Zarządzanie Jakością". Eksperci z czołowych firm usługowych przez dwa dni dzielili się swoim doświadczeniem i umiejętnościami.

Na konferencję składały się trzy elementy:

- Inspiracja - całodzienne różnorodne prezentacje specjalistów ciągłego usprawniania - od "twardych" tematów związanych z metodykami Lean i Six Sigma przez "analityczne" jak automatyzacja procesów i sposoby prezentacji danych, aż do "miękkich" jak zarządzanie i motywacja do zmian. Prezentacje prowadziły osoby z firm: UBS, Euroclear, Amway, HEINEKEN, Lufthansa, Santander, Symphony, Lean Action oraz SkuteczneRaporty.pl. Plan prezentacji można obejrzeć na stronie stowarzyszenia.

- Wiedza - drugi dzień konferencji pełen był dyskusji eksperckich w oparciu o formulę Open Space, w której to uczestnicy decydują o tematach i przebiegu dyskusji. W ten sposób każdy ma szansę podzielić się swoimi opiniami oraz posłuchać jakie punkty widzenia reprezentują inni uczestnicy.

- Umiejętność - częścią drugiego dnia była seria sześciu warsztatów mających dostarczyć uczestnikom praktycznych umiejętności związanych z ciągłym doskonaleniem. Warsztaty dotyczyły kwestii technicznych (automatyzacja procesów biznesowych, skuteczne raporty), podstaw wdrażania lean (Lean Simulation Game, mapowanie strumienia wartości) oraz zarządzania (coaching projektów usprawnieniowych, zarządzanie zmianą oraz praca z oporem).

Na konferencję przybyło 120 osób z wielu różnych branż - przedstawiciele centrów usług wspólnych, banków, ubezpieczycieli, sektora MSP, administracji publicznej.

Kilka słów od organizatorów konferencji: "Przybywając po raz drugi do Krakowa na naszą Konferencję znowu zrealizowaliście nasze marzenie. Dzięki Wam i dla Was znowu zrobiliśmy konferencję. Zaprosiliśmy naszych członków, a także gości z całej Polski do tego, aby podzielili się z Wami swoją pasją i doświadczeniem. Idąc o krok dalej zdecydowaliśmy się na rozszerzenie formuły o drugi dzień: warsztaty i Open Space. Z Waszych ankiet wynika, że pomimo pewnych niedociągnięć, nasze zamierzenia okazały się słuszne i ta forma przypadła Wam do gustu. Otrzymaliśmy od Was dużo dobrej energii i konstruktywnej krytyki. Dziękujemy! Do następnej edycji chcemy doskonalić się w tych obszarach. Wiemy, że idziemy w dobrym kierunku i nie zamierzamy zejść z tej drogi.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu z Konferencji oraz do śledzenia naszego profilu na FB."

Stowarzyszenie SPIN zachęcone bardzo pozytywnym odzewem uczestników planuje już kolejne wydarzenia:

- Spotkanie otwarte Stowarzyszenia odbędzie się 14 lipca o godz. 19:00 w pubie Omerta (Kraków, ul. Kupa 3) - więcej informacji na facebook.

- Meetup - 28 września odbędzie się spotkanie na którym praktycy Stowarzyszenia opowiedzą o tym jak zacząć z Lean - szczegóły wkrótce

- Konferencja 2017 - na luty planowana jest kolejna, trzecia konferencja Service Process Improvement Network.

Sponsorzy i partnerzy konferencji: Euroclear, Lufthansa, HEINEKEN, Amway, Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie, Kwartalnik Zarządzanie Jakością, Instytut Doskonalenia Produkcji, Palace Apartaments Kraków.

Pliki do pobrania lub linki

Monografia

Redaktor: Monika Frankowska

Strona internetowa wydarzenia

Komentarze

0
Aby dodawać komentarze musisz .
Brak komentarzy

Promocja

Roleski
Rodzinna firma ze 100% polskim kapitałem, jej strategia jest nierozerwalnie związana z dbałością o jakość i bezpieczeństwo produktów.
Oponeo
Oferujemy bogaty wybór opon letnich, zimowych oraz całorocznych. U nas znajdziesz opony na każdy sezon do niemal każdego typu pojazdu.
Bitdefender 1
Wybierz program Bitdefender 2018 i zyskaj najlepszą ochronę przed wszystkimi cyber-zagrożeniami. Jest z nami pond 500 milionów użytkowników.
Polski Klub Jakości
Zapraszamy do Polskiego Klubu Jakości, którego inicjatorem powstania i patronem jest "Zarządzanie Jakością". Dzielimy się użyteczną wiedzą!
Ten serwis używa plików cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na używanie plików cookies i akceptację  Polityki prywatności.
2018 © Polski Instytut Jakości. All Rights Reserved